19-20 жовтня 2024 року в «Німецькому Домі - Київ» відбувся Всеукраїнський семінар-практикум BIZ на тему «PR-робота та робота в соцмережах».
Перший день семінару був присвячений темам використання засобів масової інформації та соціальних мереж для представлення діяльності громадських організацій. Учасники дізналися про сучасні інструменти комунікації, створення візуального контенту та методи залучення аудиторії. Спікерами виступили провідні експерти у сфері PR-стратегії:
- Анастасія Гудима, редакторка, продюсерка та керівниця Координаційного центру мовлення національних спільнот та проектів з розмаїття Суспільного мовлення, яка поділилася досвідом використання ЗМІ для популяризації діяльності німецьких громадських організацій в Україні.
- Катерина Шоботенко, комунікаційна менеджерка Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, Агенції регіонального розвитку Київської області та одного з українських соціальних венчурних фондів, яка надала практичні поради щодо роботи з медіа та соціальними мережами, такими як Facebook, Instagram і TikTok.
Другий день був присвячений збереженню та популяризації культурної спадщини етнічних німців в Україні. Особливу увагу було приділено використанню інтернет-ресурсів Фонду Вікімедіа, зокрема проектам «Wiki Loves Monuments» та «Німецька спадщина». Спікерами цього дня були:
- Володимир Лейсле, Голова Ради німців України, поділився досвідом щодо кращих практик реалізації історико-культурних проєктів та наголосив на важливості розвитку локальних ініціатив, які сприяють відновленню та збереженню культурних традицій.
- Вячеслав Мамон, член правління ГО «Вікімедія Україна», відповідальний за напрям збагачення контенту, презентував спецномінацію «Німецька спадщина» у фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки», яка відкрила можливості для громадських організацій популяризувати історико-культурне надбання через візуальний контент.
- Віктор Масловський, головний спеціаліст відділу співпраці з етнічною спільнотою ДЕСС, розповів про державну підтримку та захист культурної спадщини національних меншин, а також виклики та можливості для етнічних німців в Україні.
- Марини Скінтей, співкерівниця Буковинського медіа-центру “Belle vue”, заступниця директора радіостанції «Буковинська Хвиля» 100 FM, модерувала панельну дискусію щодо успішних кейсів з відновлення та збереження історичних об'єктів і архівів етнічних німців України.
Завершення семінару відзначилося обговоренням результатів, тестуванням набутих знань та врученням сертифікатів. Учасники поділилися своїми враженнями від заходу, відзначивши його важливість для подальшого розвитку PR-стратегії громадських організацій етнічних німців в Україні, а також його роль у сприянні активному залученню молоді до збереження та популяризації культурної спадщини.
Детальні звіти та відео з семінару ви можете знайти на сторінці у Facebook.
Проєкт проводився БО «Німецький Дім – Київ» за ініціативи Ради німців України та за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку».