ua ru de
×
Авторизація на сайті
×
Реєстрація на сайті
×
Відновлення паролю

Всеукраїнський семінар BIZ на тему: «Викладання німецької мови та правильне оцінювання компетенцій»

Всеукраїнський семінар BIZ на тему: «Викладання німецької мови  та правильне оцінювання компетенцій»

29 вересня – 01 жовтня 2023 року відбувся Всеукраїнський семінар BIZ для викладачів курсів німецької мови Центрів Зустрічей України на тему: «Викладання німецької мови  та правильне оцінювання компетенцій».

Основна мета семінару - сприяти розвитку та вдосконаленню методичних прийомів викладання німецької мови: від традиційних підходів до інноваційних методів. Учасники отримали можливість розглянути різноманітні педагогічні стратегії. Для цього на семінар були запрошені професійні  референти:

  • Микола Карпік – к.ф.н., доцент, експерт BIZ з мовної роботи
  • Наталія Галаган - методист BIZ з мовної роботи
  • Антоніна Батшеєва - викладачка „Deutsches Haus Kyiv“
  • Наля Кубай – магістр, мультиплікатор BIZ
  • Катерина Кохан - методист BIZ з мовної роботи з дорослими
  • Вікторія Райншпергер - магістр Центру фахової дидактики німецької як іноземної (Университет Карла-Франца, Грац)
  • Людмила Васильчук - представник видавництва Klett

Експерти ділилися своїми знаннями та навичками.

Зокрема, у перший день, учасники мали можливість взяти участь у воркшопах, присвячених використанню цифрових медіа на уроках німецької мови та розвитку усного і письмового аргументування за матеріалами проекту „DiaLog“.  Також були проведені воркшопи з елементів театральної педагогіки на уроках німецької мови.

На другий день семінару учасники отримали цінні поради щодо правильного оцінювання письма та говоріння на різних рівнях знань німецької мови від A1 до B1. Також, був проведений воркшоп з онлайн-модерації; що робити з вимкненими камерами; цифрова компетентність викладачів та учнів.

У завершальний день семінару були розкриті теми, що стосуються не менш важливого тайм-менеджменту на уроці, а також  надані поради щодо розробки додаткових матеріалів для уроків німецької мови. Від видавництва Klett  відбулася презентація підручників німецької як іноземної.

Завдяки семінару  учасники підвищили методологічну кваліфікацію, свої мовні компетенції і це сприятиме покращенню якості викладання в групах етнічних німців. Також, в результаті проекту, викладачі отримали досвід підготовки своїх слухачів (етнічних німців) до складання міжнародних іспитів, охоплюючи широкий спектр тем з викладання німецької мови та оцінювання компетенцій.

Учасники відзначили важливість використання сучасних технологій у навчальному процесі, оскільки застосування мультимедійних засобів та інтерактивних платформ дозволяє зробити навчання більш захоплюючим та доступним для слухачів на курсах ЦЗ.

Семінар BIZ став важливою подією для викладачів німецької мови громадських організацій етнічних німців України, оскільки ще раз підтвердив важливість постійного навчання та обміну знаннями. Це завжди процес вдосконалення та розвитку і він вартий зусиль, які ми вкладаємо в нього.

Семінар проводився  БО  „ Німецький дім – Київ“  з ініціативи Ради німців України за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ і комплексного територіального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку».

2 жовтня 2023