ua ru de
×
Авторизація на сайті
×
Реєстрація на сайті
×
Відновлення паролю

Відбувся Всеукраїнський BIZ -семінар-практикум для підвищення кваліфікації членів Ради німців України

Відбувся Всеукраїнський BIZ -семінар-практикум для підвищення кваліфікації членів Ради німців України

20.10. - 22.10.2023р. в м. Києві відбувся Всеукраїнський BIZ -семінар-практикум для підвищення кваліфікації членів Ради німців України, керівників та бухгалтерів Центрів Зустрічей німецьких громадських організацій в Україні на тему: "Вдосконалення діяльності громадських організацій німецької меншини України".

У заході взяли участь члени Ради німців України (РНУ); керівники та бухгалтери ГО етнічних німців України, а також  співробітники БФ «Товариство Розвитку».

Перший день заходу був присвячений ознайомленню учасників з актуальним станом німецької меншини в Україні в умовах війни. Виступ голови Ради німців України Володимира Лейсле дав можливість гостям оцінити та визначити пріоритети для спільної роботи.

Спікерами першого дня також  були:

Марина Полякова - асистент Проекту «Підтримка німецької спільноти в Україні» Goethe-Institut; презентувала проекти та програми на 2023-2024 рр. (онлайн)

Віктор Коврей - начальник відділу співпраці з етнічними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, ключовою темою виступу якого став новий Закон України «Про національні меншини (спільноти) України»

Владислав Берковський - виконавчий директор Українського культурного Фонду та Дмитро Решетченко - заступник виконавчого директора з проєктної роботи, член Дирекції, які презентували роботу УКФ, грантові програми 2023 року, звернули увагу учасників на етапи відбору проектів, правильність написання заявок та помилки при поданні цих заявок в УКФ

Катерина Єсікова - референт відділу культури, освіти та національних меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні з презентацією програмної діяльності відділу та фінансових, культурно-освітніх  можливості для ГО етнічних німців України

Дар'я Костюк - координаторка фронтдеску та спільноти випускників House of Europe з темою: «House of Europe: найкращі можливості ЄС. Обговорення потреб та ідей щодо підтримки національних спільнот в Україні в сфері освітнього та культурного сектору»

Анастасія Гудима - керівниця Координаційного центру мовлення національних спільнот та проектів з розмаїття Суспільного мовлення з презентацією «Розмаїття, рівність, інклюзія: досвід Суспільного мовлення у мовленні про спільноти і для них»

Зоя Філіпова - координатор проекту Deutsche Gesellschaft für International Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (онлайн)

Головні теми другого та третього днів семінару:

  • принципи фінансування у рамках Програми МВС «Підтримка німецької меншини в Україні»;
  • презентація роботи BIZ і мовної роботи в центрах Зустрічей України (відповідальна за напрямок Людмила Коваленко – Шнайдер, керівник «BIZ-Ukraine») ;
  • особливості фінансування локальних і Всеукраїнських проектів, питання звітності;
  • правильне оформлення документації  та інше.

Спікєрами були Юрій Рябоконь - директор БФ «Товариство Розвитку», а також співробітники GfE (відповідальні по напрямам роботи).

Окрім цього, Михайло Костюк, кандидат історичних наук, та Володимир Піньковський, голова ГО «Міжнародне товариство німців України – Відергебурт», представили виставку «Волинь і Північний Рейн-Вестфалія: мости з минулого в сучасне», яка розповідає про історію німців Волині та видатні особистості.

Під час семінару всі мали можливість обговорити нові ідеї та висловити власні думки щодо подальшої роботи громадських організацій німецької меншини в Україні.

Всеукраїнський BIZ-семінар-практикум став важливою подією для учасників, які отримали цінний досвід, нові знання та змогу обмінятися кращими практиками у роботі своїх громадських організацій. Цей захід сприятиме подальшому розвитку та укріпленню німецької культурної спільноти в Україні.

Проект проводився БО «Німецький Дім – Київ» з ініціативи Ради німців України за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ і комплексного територіального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку».

23 жовтня 2023